Sporters

Co to jest carbo? Kiedy zacząć stosować odżywkę węglowodanową?

carbo sporters dziewczynka tenis

Systematyczność, zaangażowanie podczas treningów i talent młodych sportowców to nie wszystko. Podczas treningów zużywana jest znaczna ilość energii, którą należy uzupełnić, aby uniknąć niedoborów i sprawić by kolejne treningi przyniosły sukcesy. Tutaj warto zainteresować się zastosowaniem carbo. Dowiedz się, czym jest carbo i jak je stosować. 

Odpowiednio zbilansowana dieta młodego sportowca ma szczególne znaczenie w rozwoju aktywności fizycznej. Dzięki posiłkom pełnym składników odżywczych i składników mineralnych młody sportowiec będzie miał wystarczająco dużo siły i energii. Dzięki temu będzie osiągał coraz lepsze wyniki sportowe, przyczyniając się do rozwoju i budowania masy mięśniowej. Zdarza się jednak, że po stracie wydatków energetycznych pierwsze, po co chciałby sięgnąć to niezdrowa przekąska. Niestety tego typu jedzenie nie dostarczy niezbędnych makro i mikro składników. Zapewnienie pełnowartościowego posiłku po wysiłku fizycznym często bywa niemożliwe. Wtedy warto zacząć stosować suplementy diety w formie odżywki, które uzupełniają zapotrzebowanie w diecie sportowca.

Carbo dla młodych sportowców — co to jest? 

Węglowodany powinny być głównym źródłem energii diety sportowca. W przypadku młodych sportowców zapotrzebowanie na węglowodany to około 200-500 g/24 h. W grupie suplementów diety można znaleźć odżywki typu carbo, czyli koncentraty w proszku. Są one źródłem węglowodanów i dostarczają energię, niezbędną do wykonywania wysiłku oraz utraconej podczas treningu. Składają się z mieszanki wolno, średnio oraz szybko uwalnianych węglowodanów. Uzupełniane są także o witaminy i minerały, które wspomagają organizm podczas ćwiczeń. Napoje węglowodanowe gwarantują lepsze spalanie tkanki tłuszczowej, wspierają syntezę białek mięśniowych i prowadzą do wzrostu masy mięśniowej.

Wśród produktów Sporters, oprócz odżywek białkowych jak Whey Protein Czekolada, można znaleźć koncentraty carbo. CARBO SPORTERS zasila komórki mięśniowe w niezbędne składniki odżywcze, dzięki kompleksowi 12 witamin. To idealny wybór dla każdej dyscypliny sportowej, aby dbać o rozwój młodych sportowców. Występuje w wielu wariantach smakowych, co z pewnością spodoba się młodym sportowcom. 

Kiedy zacząć stosować odżywkę w diecie młodego sportowca? 

Carbo sprawdzi się wśród osób regularnie uprawiających sport, niezależnie od dyscypliny. Uzupełnienie strat energetycznych, a przy tym składników odżywczych pozytywnie wpłynie na sukcesy i energię podczas treningów. Młodzi sportowcy, którzy mają zdecydowanie bardziej napięty grafik od swoich rówieśników, często mają problem ze spożywaniem niezbędnych składników w diecie. Przyjmowanie suplementów diety najwyższej jakości może pozytywnie wpłynąć na rozwój masy mięśniowej, zapewniając odpowiednią ilość energii. Odżywki typu carbo z powodzeniem mogą być stosowane zarówno przed, jak i po treningu. 

Odżywka przed treningiem

Stosowanie napoju węglowodanowego przed treningiem zapewnia zastrzyk energii i pomaga zebrać siły. Suplementy diety zawierają niezbędne ilości składników odżywczych, które dodadzą mocy na resztę dnia. To świetny pomysł, jeśli młody sportowiec po skończonych lekcjach wybiera się na trening, a zmęczenie daje się we znaki.  Organizm wzmocniony przez dawkę węglowodanów będzie mniej podatny na zmęczenie, dzięki czemu efekty treningu będą zadowalające. Podczas stosowania przed treningiem tych suplementów diety należy pamiętać o wypiciu płynu około 30 minut przed wykonywaną aktywnością. 

Odżywka po treningu

Stosując węgle po treningu, przede wszystkim unikniemy nagłego spadku siły. Dzięki temu zmęczenie nie będzie aż tak doskwierać. Pozytywnym działaniem odżywki jest przyspieszenie regeneracji, co jest istotnym elementem treningu młodego sportowca. Suplementacja poprawia wyniki osiągane podczas aktywności sportowych, umożliwiając zwiększenie intensywności oraz czasu trwania treningów. 

Jak stosować carbo?

Produkt SPORTERS CARBO to produkt dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia. Opiera się na starannie zestawionych źródłach węglowodanów. Dostępny jest o smaku jagodowym, cytrynowym, limonkowym czy grejpfrutowym. Nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów. Zalecany sposób użycia:

1 porcję (50 gram) rozpuścić w 200 ml wody i wypić w trakcie lub bezpośrednio po treningu. 

Suplementy diety pomagają w osiąganiu najlepszych wyników sportowych

Kluczem do sukcesu młodego sportowca jest odpowiednio zbilansowana dieta, regularność i systematyczność. Kiedy niemożliwe jest spożywanie pełnowartościowych posiłków, warto rozpocząć suplementację w formie odżywek, które dostarczą niezbędnych substancji odżywczych. Zalecamy stosowanie produktów SPORTERS, gdzie można znaleźć:

  • odżywki białkowe dostarczające jeden z kluczowych makroelementów, wspierający prawidłowe funkcjonowanie oraz regenerację młodego organizmu,
  • napoje węglowodanowe dodające sił do treningu oraz pomagające w odzyskaniu sił po wysiłku fizycznym.

Więcej, łatwiej, zdrowiej z drużyną SPORTERS! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *